* * *  Atikus oslavuje 16 výročie !!! * * *

 

Je to veru už 16 rokov, čo sme sa prvýkrát stretli. Bolo to presne 13. a 15. marca 2001.

Ani sa nezdá, ako ten čas letí. Veľa sa toho za tých 16 rokov zmenilo, veľa príjemného sme spolu zažili. Tak nech nám to ešte dlho takto vydrží... Teda nech si zase niekedy spolu zatancujeme :-) 

 

*** Všetko najlepšie Atikusáci !!! ***

 

Akademický tanečný súbor Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre Atikus pracuje od roku 2001 pod vedením MUDr. Dagmar Kutnárovej a Ing. Vladimíra Kutnára.


Tanečný súbor Atikus predstavuje vo svojom programe tri formy stepového tanca: cloggingu, buckdancingu a flatfootingu. Sú to temperamentné americké ľudové tance, ktoré sa tancujú na country hudbu, v topánkach podbitých dvojitými plechmi.

Vystúpenia sú určené pre rôzne spoločenské podujatia (festivaly, slávnostné ceremoniály, plesy, ale aj country bály a iné tanečné zábavy). V programe počas tanečných zábav a country bálov ponúkame aj tancovanie s divákmi vo forme výuky jednoduchých country tancov a line-dancov.

 

Tanečná skupina prezentuje nesmiernu šikovnosť, temperament a talent našich študentov (dokážu záľubu doviesť až na profesionálnu úrove�?). Študenti majú možnosť venovať sa cloggingu aj ako istému novému druhu športu, čiže trénovať, zlepšovať svoju obratnosť a fyzickú kondíciu.

Súbor Atikus absolvuje ročne mnoho vystúpení na Slovensku i v zahraničí. Najradšej zo zahraničných pobytov spomíname na Medzinárodný kultúrny týžde�? v maďarskom Pecsi, alebo vínny festival v BalatonAlmádi, radničný bál v českých Budejoviciach či letný festival v anglickom Skeggnes. Na všetkých zahraničných podujatiach, či už v Maďarsku, Poľsku, Čechách alebo v Anglicku sme úspešne reprezentovali univerzitu, Nitru a Slovensko, čo je podčiarknuté opakovanými pozvaniami jednotlivými organizátormi.

 

Ako len ten čas neskutočne rýchlo letí. Už nám vyrastá ďaľšia generácia tanečníkov a spomienky na pretancované plesy a bály naberajú na svojej hodnote.